Անցյալ տարվա դեկտեմբերի վերջին Քերոբյանն ասել էր, որ Հայաստանը պետք է ամեն ինչ անի, որպեսզի տեղափոխված ու աշխատող ռուսները հնարավորինս երկար մնան հանրապետությունում։
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՎՏՈԲՈՒՍ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը դիմել է ներդրումային ծրագրով, որը ուղղված է լինելու մայրաքաղաքի բնակչության կանոնավոր ուղեվորափոխադրումների ապահովման լավացմանը:
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային տոնի՝ Մարտի 8-ի առթիվ:
Այս մասին տեղեկություն է հայտնվել լրատվամիջոցներում:
Տիգրան Խաչատրյանը Վահան Քերոբյանի հետ այցելել է Գեղարքունիքի մարզի Կարճաղբյուր համայնքում գործող «Սևանի իշխան» հիմնադրամի ձկնաբուծարան։
Corporación América հոլդինգի իրականացրած ամենանշանակալի ծրագրերից է «Զվարթնոց» օդանավակայանը, որը երկար տարիներ համարվում էր տարածաշրջանի լավագույն օդանավակայանը։
Մենք, կարելի է ասել, վաճառող նախարարություն ենք: Փորձում ենք այնպես անել, որ մեր գրած ծրագրերը լավ արդյունքներ գրանցեն:
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպել է թունաքիմիկատների ներկրմամբ զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
2022թ. նոյեմբերին հարկման բազա ունեցող աշխատողների թիվն առաջին անգամ գերազանցել է 700 հազարը։
Մանրամասներ են ներկայացվել կատարված աշխատանքների՝ ներդրումային խոշոր նախագծերի ընթացքի, արդյունաբերական քաղաքականության, ոլորտային ինստիտուցիոնալ բազայի, ինչպես նաև մի շարք այլ թեմաների վերաբերյալ:
Բելառուսի հակամենաշնորհային կարգավորման և առևտրի նախարար Ալեքսեյ Բոգդանովն էլ ընդգծել է Հայաստանի հետ փոխգործակցության բարձր արդյունավետությունը:
Դեպի Հայաստան զբոսաշրջային այցելությունների աճ գրանցած հինգ երկրներն են Ռուսաստանը ( շուրջ 46 %), Վրաստանը (8%), Իրանը (7%), ԱՄՆ-ն (4%) և Գերմանիան (2%):
Չեմ կարծում, որ Խաչատուր Սուքիասյանի կողմից իմ նկատմամբ հակակրանք կա:
Անասնապահական այս խոշոր համալիրի ընդհանուր մակերեսը 29 հեկտար է:
Նախկինում 20-25 հազար դրամով էլ կարելի էր բարվոք պայմաններով սենյակ ամրագրել:
Դահլիճում ծայր առած թեժ խոսակցությունից հետո հավաքված խաղողագործները նախարար Քերոբյանին մեդալ են նվիրել, ըստ իրենց, «սուտ խոսելու համար»։
Մտքեր են փոխանակվել նաև պետություն-մասնավոր գործընկերության միջոցով ոլորտում ավելի բարձր արդյունավետության ապահովմանը։
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը` ներկայացնելով օրենքի կիրառումը խթանելու համար դրանում Կառավարության առաջարկած փոփոխությունները։
ԱԶԲ-ի ներկայացուցիչները հետաքրքրվել են նաև կայուն զարգացման ծրագրերով, մասնավորապես արևային կայանների և այլ նորարարական նախագծերով։
Քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում իրականացվող ծրագրերը, պետական աջակցության մեխանիզմներն ու նախատեսվող բարեփոխումները:
Առանձին անդրադարձ է կատարվել հայ-սիրիական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի կազմակերպմանն ու անցկացմանը։
Ընկերության տնօրենը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի հետ կիրականացվեն հետաքրքիր նախագծեր, նաև կլինի մասնագիտական փորձի փոխանակում։
ՀՀ էկոնոմիկայի և ֆինանսների նախարարներ Վահան Քերոբյանն ու Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպում են ունեցել այն գործարարների խմբի հետ:
Կառավարությունը տնտեսության առաջընթացի համար չափազանց կարևորում է գիտություն-գործարարություն-կրթություն կապը։
Համաժողովի պատմության մեջ առաջին անգամ այս տարի մեր երկիրը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության ջանքերով, ունեցել է իր սեփական ստենդը։
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ֆեյսբուքյան էջում հայտնելով այս մասին, գրել է, որ տեղի են ունեցել պանելային քննարկումներ։
Հավաստիացրեցի, որ Հայաստանի կառավարությունը կձեռնարկի բոլոր հնարավոր միջոցները՝ գործարար համայնքի գործունեությունն առավել արդյունավետ դարձնելու և անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հունիսի 13-ից 17-ը Երևանում կանցկացվի «Գիտության և գործարարության օրեր» միջոցառումը :
Դա թույլ է տալիս, որպեսզի խաղողագործները ոչ թե մթերման ժամանակահատվածում իմանան, թե ում են հանձնելու խաղողը և ինչ գնով:
Ունենալ շատ երեխա և անընդհատ սովորել ու զարգանալ, չամաչել ընդունել սեփական թերությունները, այլ ընդունել դրանք և աճել։
Աննա Փաշինյանը համերգին մասնակցել է դստեր հետ։
Կոչ ենք անում քաղաքացիներին խուճապային տրամադրություններ չառաջացնել եւ անհարկի գնումներ չկատարել:
Հայ ձեռներեցների ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Գոհար Ղումաշյանն իր հերթին համառոտ անդրադարձել է ասոցիացիայի գործունեությանն ու զարգացման ռազմավարությանը։
Փորձեցինք դրանց լուծման ուղիներ գտնել:
Ելույթ է ունեցել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Կառավարությունն ամեն ինչ անում է, որպեսզի խաղաղություն լինի Հայաստանի համար ընդունելի պայմաններով, որպեսզի մենք կարողանանք մտածել երկարաժամկետ աշխատանքի մասին։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալներ Ռաֆայել Գևորգյանը, Արշակ Ասլանյանը, Անի Իսպիրյանը, նախարարության և ՄԱԶԾ-ի ներկայացուցիչներ։
Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Նշենք, որ նախագծով առաջարկվում է ոչ աշխատանքային համարել միայն դեկտեմբերի 31-ը, հունվարի 1-ը և հունվարի 6-ը։
Եռօրյա ցուցահանդեսի ընթացքում կկազմակերպվեն նաև B2B հանդիպումներ։