2022-ին Ռուսաստանից Հայաստան է տեղափոխվել 108-110 հազար ռուսաստանցի. Քերոբյան
Անցյալ տարվա դեկտեմբերի վերջին Քերոբյանն ասել էր, որ Հայաստանը պետք է ամեն ինչ անի, որպեսզի տեղափոխված ու աշխատող ռուսները հնարավորինս երկար մնան հանրապետությունում։
Նախատեսվում է ներմուծել 6,6 միլիարդ դրամի ավտոբուս, ստեղծել 492 նոր աշխատեղ՝ 317 հազար դրամ աշխատավարձով. Քերոբյան
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՎՏՈԲՈՒՍ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը դիմել է ներդրումային ծրագրով, որը ուղղված է լինելու մայրաքաղաքի բնակչության կանոնավոր ուղեվորափոխադրումների ապահովման լավացմանը:
Մի՛ վախեցեք իրագործել ձեր ամենահամարձակ ցանկությունները, եղե՛ք ազատ. Վահան Քերոբյան
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային տոնի՝ Մարտի 8-ի առթիվ:
Ամուլսարի ազդակիր համայնքներին «Լիդիան Արմենիան»-ը տարեկան կվճարի 7 մլն դոլար
Այս մասին տեղեկություն է հայտնվել լրատվամիջոցներում:
Քննարկվել են Սևանա լիճ մանրաձկան բացթողնման գործընթացին, մայրական կազմի պահպանմանն ու բազմացմանը վերաբերող հարցեր
Տիգրան Խաչատրյանը Վահան Քերոբյանի հետ այցելել է Գեղարքունիքի մարզի Կարճաղբյուր համայնքում գործող «Սևանի իշխան» հիմնադրամի ձկնաբուծարան։
Վահան Քերոբյանն ու Էդուարդո Էռնեկյանը քննարկել են «Զվարթնոց» օդանավակայանի ընդլայնման նախագիծը
Corporación América հոլդինգի իրականացրած ամենանշանակալի ծրագրերից է «Զվարթնոց» օդանավակայանը, որը երկար տարիներ համարվում էր տարածաշրջանի լավագույն օդանավակայանը։
Մենք վաճառող նախարարություն ենք, դեմ չենք լինի, եթե արտադրական կանեփի ոլորտը տրվի մեզ. էկոնոմիկայի նախարար
Մենք, կարելի է ասել, վաճառող նախարարություն ենք: Փորձում ենք այնպես անել, որ մեր գրած ծրագրերը լավ արդյունքներ գրանցեն:
Փոփոխություն թունաքիմիկատների ներկրման գործընթացում. էկոնոմիկայի նախարարը հանդիպել է ներկրողների հետ
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպել է թունաքիմիկատների ներկրմամբ զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ-ում այս տարի միջին աշխատավարձն աճել է 20 տոկոսով, կազմել՝ 265 հազար դրամ․ Քերոբյան
2022թ. նոյեմբերին հարկման բազա ունեցող աշխատողների թիվն առաջին անգամ գերազանցել է 700 հազարը։
ՀՀ վարչապետին ներկայացվել է Էկոնոմիկայի նախարարության 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը
Մանրամասներ են ներկայացվել կատարված աշխատանքների՝ ներդրումային խոշոր նախագծերի ընթացքի, արդյունաբերական քաղաքականության, ոլորտային ինստիտուցիոնալ բազայի, ինչպես նաև մի շարք այլ թեմաների վերաբերյալ:
Քննարկվել է Բելառուսում հայկական առևտրի տան ստեղծման հնարավորությունը. Վահան Քերոբյանը Մինսկում էր
Բելառուսի հակամենաշնորհային կարգավորման և առևտրի նախարար Ալեքսեյ Բոգդանովն էլ ընդգծել է Հայաստանի հետ փոխգործակցության բարձր արդյունավետությունը:
2022 թվականի առաջին 10 ամիսների ընթացքում Հայաստան է այցելել 1 միլիոն 400 հազար զբոսաշրջիկ
Դեպի Հայաստան զբոսաշրջային այցելությունների աճ գրանցած հինգ երկրներն են Ռուսաստանը ( շուրջ 46 %), Վրաստանը (8%), Իրանը (7%), ԱՄՆ-ն (4%) և Գերմանիան (2%):
Հանգիստ եմ տանում քննադատությունը. Քերոբյանը՝ իր և Սուքիասյանի միջև տեղի ունեցած խոսակցության մասին
Չեմ կարծում, որ Խաչատուր Սուքիասյանի կողմից իմ նկատմամբ հակակրանք կա:
Որքան սեփականատիրոջ ախորժակը մեծ է, այնքան տունն ավելի թանկ է. ՀՀ անշարժ գույքի շուկայում թռիչքաձև թանկացումներ են
Նախկինում 20-25 հազար դրամով էլ կարելի էր բարվոք պայմաններով սենյակ ամրագրել:
Վահան Քերոբյանն ընդունել է խաղողագործներին, լսել նրանց դժգոհությունները, վերջիններս մեդալ են տվել նախարարին
Դահլիճում ծայր առած թեժ խոսակցությունից հետո հավաքված խաղողագործները նախարար Քերոբյանին մեդալ են նվիրել, ըստ իրենց, «սուտ խոսելու համար»։
Վահան Քերոբյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրենին
Մտքեր են փոխանակվել նաև պետություն-մասնավոր գործընկերության միջոցով ոլորտում ավելի բարձր արդյունավետության ապահովմանը։
Հայկական միակ «աշխարհագրական նշումով» արտադրանքը Սևանի իշխանն է, նոր օրենքով կոնյակն ու մածունը կարող են արտահանվել
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը` ներկայացնելով օրենքի կիրառումը խթանելու համար դրանում Կառավարության առաջարկած փոփոխությունները։
Հայաստանը ձգտում է դառնալ ոչ միայն տեխնոլոգիա օգտագործող, այլև ստեղծող երկիր. Վահան Քերոբյան
ԱԶԲ-ի ներկայացուցիչները հետաքրքրվել են նաև կայուն զարգացման ծրագրերով, մասնավորապես արևային կայանների և այլ նորարարական նախագծերով։
Վահան Քերոբյանն ու IFAD-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրենը քննարկել են հողերի միավորման գործընթացը
Քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում իրականացվող ծրագրերը, պետական աջակցության մեխանիզմներն ու նախատեսվող բարեփոխումները:
Վահան Քերոբյանը և Սիրիայի դեսպանը քննարկել են հայ-սիրիական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի կազմակերպման հարցեր
Առանձին անդրադարձ է կատարվել հայ-սիրիական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի կազմակերպմանն ու անցկացմանը։
Վահան Քերոբյանը ընդունել է «Մոսմետրոստրոյ» ընկերության գլխավոր տնօրենին
Ընկերության տնօրենը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի հետ կիրականացվեն հետաքրքիր նախագծեր, նաև կլինի մասնագիտական փորձի փոխանակում։